U plagos në sy të fëmijëve pse kishte helmuar delet / 43-vjeçari në Lezhë

74

Zbardhen detaje të tjera për plagosjen në Balldren të Lezhës.

Autori 69-vjeçari ka deklaruar para hetuesve se Hilë Gjini i ka helmuar delet dhe ka patur vazhdimisht probleme me ta.

Toka ku mbante delet autori është ngjitur me atë të Gjinit dhe mesa duket ky ka qenë një burim i përhershëm konflikti.

Hilë Gjinit, 43-vjeç u qëllua me armë zjarri teksa çonte në shkollë fëmijë e tij.