U ekzekutua nga RENEA/ Veç armës dhe fishekëve, ja çfarë tjetër u gjet në shtëpinë e të moshuarit

316
Sigal

71-vjeçari Lefter Zhidru u ekzekutua sot nga forcat RENEA në Elbasan, pas pesë orësh rezistencë dh izolimi në shtëpinë tij.

Ndërkohë, i moshuari ka qëlluar disa herë n drejtim të policisë, duke lënë të plagosur edhe dy kalimtarë.

Pas kontrolleve në shtëpinë e tij, policia gjeti edhe një sasi kallëpesh tritoli dhe disa shashka.

Zhidru u denoncua nga ish-bashkëshortja pas sherrit mes tyre, ndërsa pasi policia mbërriti aty për ta shoqëruar, ai u përgjigj me të shtëna.