U dyshua me koronavirus dhe tentoi të shkonte në Greqi, dalin analizat për një qytetar nga Saranda

50

Një tjetër qytetar nga Saranda i dyshuar si i prekur nga koronavirusi ka rezultuar negativ.

Rezultati ka ardhur mëngjesin e sotëm nga Drejtoria e Shëndetit Publik.

Nga 23 tampone të marrë deri tani në Sarandë, të gjithë rezultojnë negativë.

Rasti i fundit shkaktoi jehonë në qyteti pasi personi i dyshuar fillimisht tentoi të shkonte në shtetin grek për t’u trajtuar në spital, por u ndalua nga të dy anët e kufirit.