Tri tërmete të njëpasnjëshme në Shqipëri

413
Sigal

Tre tërmete të forta kanë tronditur zonën në të dyja anët e kufirit mes Shqipërisë dhe Greqisë.

Tërmeti i parë, 3.2 i shkallës rihter ka rënë rreth shtatë orë më parë dhe është pasuar nga një tjetër tërmet po në të njëjtën epiqendër prej 3.4 rihter.

Një tërmet i tretë është regjistruar vetëm një orë më parë, rreth 14 kilometra nga fshati grek Exochi, dhe 44 kilometra nga qyteti i Korçës.