Tragjike/ Sapo ishte kthyer nga protesta, ndërron jetë një nga protestuesit e rafinerisë së Ballshit

329
Sigal

Është ndarë nga jeta sapo është kthye nga protesta e sotme e punëtorëve të rafinisë së Ballshit. Bëhet fjalë për Artan Voshtimën, banues në Fier.

Lajmi i trishtë është bëri i ditur nga ish-deputeti demokrat, Luan Baçi i cili shprehet se pasi u kthye nga protesta, i trishtuar, i mërzitur, i stresuar, zemra e tij nuk duroi më.

“Teknolog specialist prej shumë vitesh, në uzinë, i pa paguar dhe i keq trajtuar si shumë kolegë të tij të punës”, shkruan Baçi teksa ngushëllon bashkëshorten dhe dy fëmijët e të ndjerit.

 Reagimi i plotë i ish-deputetit

Sapo mesova, per nje lajme te trishte. Ndahet nga jeta, nje nga protestuesit, e rafineris, naftetari Artan Voshtina, banues ne Fier. Artani la pas bashkshorten dhe dy femijet e tij i la ne nje kohe, qe ata kane shume nevojë per Artanin. Sot, pasi u kthye nga protesta, i trishtuar, i merzitur i stresuar, zemra e tij nuk duroi me.

Teknolog specialiste prej shume vitesh, ne uzine, i pa paguar dhe i keq trajtuar si shume kolege te tij te punes. I perkushtuar per punen ,shoqerine dhe familjen e tij. Ky shtet, kjo qeverri e korruptuar, keta bandite dhe hajdut, kontribuan, shume forte, per fatin e tij te, trishte.

Ngushullime te sinqerta dhe te ndjera familjes. Ngushullime , edhe ju kolege, te punes, te Artanit protestues dhe greviste te urise. Mos e harroni Artan Voshtinen, protestoni edhe pe