Tragjedia e 9 janarit, Meta: Të bëjmë gjithçka, duke u krijuar të rinjve mundësitë për të ndërtuar të ardhmen në Atdhe

76
Sigal

Presidenti Ilir Meta ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale,lidhur tragjedinë e 9 janarit 2004, ku 28 shqiptarë u mbytën në ujrat e detit Jon.

“Mendimet dhe lutjet e mia janë sot për familjarët e viktimave të pafajshme të tragjedisë së 9 janarit 2004, të cilët humbën jetën në përpjekje për të gjetur një ardhme më të mirë.” -shkruan Meta në postimin e tij ndërsa apelon për të bërë gjithcka duke u krijuar të gjitha mundësitë, në veçanti të rinjve, për të ndërtuar të ardhmen e sigurtë në Atdheun e tyre.

“Të bëjmë gjithçka për të mos lejuar më të tilla tragjedi, që të përsëriten, duke u krijuar të gjitha mundësitë, në veçanti të rinjve, për të ndërtuar të ardhmen e sigurtë në Atdheun e tyre!” , shkruan Meta.