Trageti i linjës Durrës-Bari nuk ankorohet dot, për shkak të erës së fortë

361
Përkeqësimi i kushteve atmosferike këtë të shtunë ka sjellë problemet e parë në trafikun detar.
Era e fortë dhe dallgët e detit me forcë 3-4 ballë kanë pamundësuar ankorimin e tragetit Durrës-Bari në portin e qytetit bregdetar.
Ndërkohë mësohet se dy tragete të tjera kanë mundur të ankorohen.
Sigal