Tmerr në Librazhd/ Shpërthen shtylla e tensionit të ulët

47
Sigal

Një shtyllë e tensionit të ulët raportohet se është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme në qytetin e Librazhdit.

Shkak për këtë shpërthim mendohet të jetë bërë një shkëndijë elektrike.

Shpërthimi ka qenë i frikshëm duke tronditur jo pak qytetin. Problemi është rregulluar dhe fatmirësisht nuk ka pasur dëme materiale.