Tirana sërish pa drita, ja zonat ku do të ndërpritet energjia elektrike

685
Sigal

Sot dhe nesër, në datat 19-20 korrik, disa zona në kryeqytet do të ngelen pa energji elektrike për shka të rikonstruksionit të kabinave.

Ja zonat dhe oraret:

19 korrik

9:30-15:00 rruga “Ferit Xhajko”

09:00-15:00 rruga “Haxhi Hysen Dalliu”

09:00-16:00 rruga “Myslym Keta”, rruga “Njazi Meka”

12:00-15:00 rruga “Agallia Tako”, rruga “Agallia Tako”

09:00-12:0 rruga “Gëzim Kaceli”, rruga “Pandi Stillu”, rruga “Petro Marko”, rruga “Haxhi Hysen Dalliu”

9:00-11:00 zona Yrshek

LEXO EDHE  Gazetari pyet Ramën: Cili është kontributi yt për çështjen e Kosovës? (Video)

11:00 -15:00 zona Fushë Mëzez

09:00-14:00  rruga “Ylbere Bylykbashi”, rruga e Kavajës

09:0013:00 rruga “Ndre Mjeda”

08:30-14:00 rruga “Ndre Mjeda”, rruga “Kongresi i Lushnjes”

20 Korrik

09:00-16:00 rruga “5 Maji”, rruga “Njazi Meka”, rruga “Myslym Keta”

09:00-12:00 rruga “Selaudin Bekteshi” pranë rrugës “5 Maji”, rruga “Gëzim Kaceli”, rruga “Pandi Stillu”

09:30-15:00 rruga “Siri Kodra”

12:00-15:00 rruga “Agallia Tako”

09:00-13:30  rruga “Kongresi i Lushnjes”

08:30-14:00 rruga “Kongresi i Lushnjes”, rruga “Ylbere Bylykbashi”