Tirana, Elbasani dhe Berati 34 °C, moti për çdo qytet

63

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti do të nisë me diell e në mesditë me vranësira mesatare përgjatë maleve.

Nga orët e mesditës deri ato të pasdites përgjatë zonave malore do të ketë reshje shiu të përkohshme.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim e lehtë e hera herës mesatare në bregdet, duke u shoqëruar me valëzim të forcës 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 22/33 diell re

Kukës 18/31 diell re shi

Lezhë 23/33 diell re

Dibër 17/30 diell re shi

Durrës 22/32 diell re

Tiranë 22/34 diell re

Elbasan 20/34 diell re shi

Berat 19/34 diell re

Vlorë 23/31 diell re

Korçë 17/29 diell re shi

Gjirokastër 19/34 diell re shi

Sarandë 19/31 diell re.