Tifozi shqiptar nuk i reziston dot festës së holandezëve, bëhet ‘tapë’ dhe dërgohet me barelë në spital

55
Sigal

Prej orëve të para të ditës së sotme, tifozët e Romës dhe Feynord duket si I kanë lënë pas ngjarjet e mbrëmshme ku patën përleshje me policinë dhe kanë vendosur të përjetojnë atmosferën festive në kryeqytet.

Atmosferës festive nuk ka mundur t’i rezistojë njëri prej tifozëve shqiptarë, i cili është bashkuar me holandezët dhe e ka tepruar me pijen, më pas është dërguar me barelë në spital pasi nuk u ndje mirë.

Mbrëmjen e sotme në orën 21:00 luhet finalja e ‘Conference League’ mes Romës dhe Feynord në stadiumin ‘Air Albania’.