Tërmeti që shkundi Tiranën dhe Durrësin/ Reagon Ministria e Mbrojtjes! Ja sa ishte magnituda e tërmetit dhe epiqendra

111

Ministria e Mbrojtjes ka dhënë informacion lidhur me tërmetin i cili rezulton të ketë epiqendër Gjirin e Lalëzit dhe u ndie në Durrës dhe Tiranë.

Lëkundjet ishin me magnitudë 4.3 të shkallës Rihter teksa deri tani nuk raportohet për dëme

Sipas infove paraprake nga IGJEUM, lekundjet me magnitude 4.3 te shkalles rihter me epiqender ne Gjirin e Lalzit.