Tërmetet në Shqipëri, deri në mengjes 310 lëkundje, kanë sjellë panik tek njerëzit

691
Sigal

U bënë 26 orë nga tërmeti i fortë që shkundi Shqipërinë. Deri më tani raportohen 25 viktima dhe 650 persona të plagosur. Kërkimet nën gërmadha vazhdojnë ende me shpresën për të shpëtuar njerëzit që kanë mbetur aty.

Sipas të dhënave të Agjencise së Mbrojtjes Civile dhe Igjeum që prej mëngjesit të djeshëm, ora 3.54 kur goditja kryesore pati magnitude 6.3 balle, e deri në momentin që po flasim janë shënuar 310 pasgoditje.