Tërmet i fortë në Greqi, ja sa ballë ishte

141
Sigal

Një tërmet i fortë ka laëkundur Greqinë mbasditen e sotme. Forca e tërmeti ka qenë 4.4 ballë dhe ka qenë me epiqendër 35 kilometra nga Larisa.

Aktualisht nuk raportohet për lëndime njerëzish apo dëme materiale. Kujtojmë që gjatë javëve të fundit Greqia ëhstë goditur nga një sërë tërmetesh.