Sigal

Një tjetër tërmet i fuqishëm ka lëkundur Greqinë mbrëmjen e sotme. Tërmeti i shkallës 4.3 ballë është ndier në Athinë.

Epiqendra e tërmetit sipas sizmiologëve ka qenë deti Jon. Prej disa ditësh kanë qenë të shumtë tërmetet që kanë rënë në Jon dhe janë ndier edhe në brigjet greke, por edhe në ato shqiptare.