Temperatura pranverore, kthjellime dhe vranësira! Parashikimi i motit për sot

148
Sigal

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se sot moti parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura por edhe me intervale të herëpashershme me diell.

Në zonën e jugut reshje shiu të herëpashershme me intensitet deri mesatar ndërsa në zonën e qendrës reshjet me intensitet të ulët dhe kryesisht orët e drekës.

Era do të fryjë me drejtim verilindje- veriperëndim 1-5 m/sek, ndërsa në bregdet deri 8-10 m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1 dhe 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 13/22 Re diell

Kukës 10/18 Re diell

Lezhë 12/23 Re diell

Dibër 7/16 Re diell

Durrës 13/22 Re diell

Tiranë 15/23 Re diell

Elbasan 13/22 Re shi diell

Berat 7/21 Re shi diell

Vlorë 12/22 Re shi diell

Korçë 9/17 Re shi diell

Gjirokastër 10/21 Re shi diell

Sarandë 12/21 Re shi diell.