Temperatura deri në 36°C, moti për çdo qytet

53

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet i kthjellët dhe i nxehtë me vranësira mesatare kalimtare në relievet malore nga orët e mesditës deri ato të pasdites.

Në këto orare shi i izoluar në relievet e larta malore në lindje të territorit.

Era do të fryjë me drejtim Verilindje – Veriperëndim e lehtë e mesatare në breg pasuar nga valëzim i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 21/35 diell
Kukës 20/34 diell re
Lezhë 19/35 diell
Dibër 17/32 diell re
Durrës 24/34 diell
Tiranë 23/36 diell re
Elbasan 21/36 diell re
Berat 18/36 diell re
Vlorë 21/36 diell
Korçë 17/31 diell re
Gjirokastër 16/35 diell re
Sarandë 19/33 Diell.