Temperatura deri në 35°C, moti për çdo qytet

54

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti parashikohet i kthjellët dhe i nxehtë me vranësira mesatare kalimtare në relievet malore nga orët e mesditës deri ato të pasdites.

Në këto orare, parashikohet shi i izoluar në relievet e larta malore në lindje të territorit.
Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim e lehtë e mesatare në bregdet e pasuar nga valëzim i forcës 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET  Temperaturat në °C

Shkodër 20/35 diell

Kukës 18/34 diell re shi

Lezhë 21/34 diell

Dibër 16/31 diell re shi

Durrës 23/33 diell

Tiranë 22/34 diell re

Elbasan 21/35 diell re

Berat 19/35 diell re

Vlorë 21/32 diell

Korçë 17/31 diell re shi

Gjirokastër 19/34 diell re shi

Sarandë 18/32 diell.