Temperatura deri në 34 °C, moti për çdo qytet

56

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim.

Në mesditë vranësirat do të pasohen nga reshje shiu të karakterit lokal përgjatë relieveve malore në jug e juglindje të vendit. Lokalisht reshje në formën e shtrëngatave.

Era do të fryjë me drejtim Veriperëndim -Verilindje me shpejtësi 2-10 m/s.

Deti parashikohet i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET  Temperaturat në °C

Shkodër 19/31 diell re

Kukës 15/28 diell re

Lezhë 20/31 diell re

Dibër 13/28 diell re

Durrës 20/33 diell re

Tiranë 21/33 diell re

Elbasan 22/33 diell re

Berat 18/34 diell re

Vlorë 20/31 diell re

Korçë 15/26 diell shi

Gjirokastër 18/32 diell shi

Sarandë 16/31 diell re,