Temperatura deri në 33 gradë celsius, parashikimi i motit për sot

15
Sigal

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare me reshje të pakta në veri lindje dhe zonat kodrinore.

Temperaturat minimale do të luhaten 15-22 gradë, temperaturat maksimale parashikohen 28 -31°C në veri, 31 -33°C në zonën e ulët dhe zonat pranë bregdetit.

Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 7 – 10 m/sek dhe dallgëzim të forcës 2 – 3 ballë në det të hapur.