Temperatura deri në 31 °C, ja parashikimi i motit për çdo qytet

283

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti do të vijojë i kthjellët me vranësira të pakta dhe mesatare në pjesën veriore dhe jugore.

Era do të fryjë Verilindje-Veriperëndim 1-8 m/sek e përgjatë bregdetit përkohësisht deri 12 m/sek.

Valëzimi në det parashikohet i forcës 2 deri 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET    Temperaturat në °C

Shkodër 15/30 Diell re

Kukës 12/28 Diell re

Lezhë 13/30 Diell re

Dibër 12/27 Diell re

Durrës 17/30 Diell re

Tiranë 17/31 Diell

Elbasan 18/31 Diell

Berat 11/31 Diell

Vlorë 14/29 Diell re

Korçë 10/26 Diell re

Gjirokastër 10/31 Diell re

Sarandë 16/30 Diell re.