Temperatura deri në 27 °C, moti për çdo qytet

74

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet me kthjellime si dhe vranësira mesatare kalimtare nga orët e mesditës deri ato të pasdites.

Do të ketë reshje shiu të dobëta në formë pikash në relievet e larta malore ndërsa në zonën e jugut lokalisht reshjet në kohë afatshkurtër në formën e shtrëngatave dhe stuhive.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – veriperëndim e lehtë dhe në bregdet fiton intensitet. Deti parashikohet i forcës 0-1 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET   Temperaturat në °C

Shkodër 11/26 Diell re kalimtare

Kukës 9/23 Diell re kalimtare

Lezhë 11/26 Diell re kalimtare

Dibër 7/20 Diell re kalimtare

Durrës 14/25 Diell re kalimtare

Tiranë 14/27 Diell re kalimtare

Elbasan 12/27 Diell re kalimtare

Berat 10/27 Diell re kalimtare

Vlorë 13/25 Diell re kalimtare

Korçë 7/20 Diell re kalimtare

Gjirokastër 6/26 Diell re kalimtare

Sarandë 13/25 Diell re kalimtare.