Të gjithë po i ushtrojnë presion për të dhënë dorëheqjen, kush është deputetja e vetme që i del në krah Bashës

102
Sigal

Ndërkohë që të gjithë deputetët e pranishëm në mbledhjen e grupit parlamentar i kanë kërkuar dorëheqjen e vetmja që i ka dalë në mbrojtje Lulzim Bashës ka qenë deputetja Oriola Pampuri e cila tha se nuk duhet të kërkohej përgjegjësia vetëm tek Basha dhe se përpara ishin zgjedhjet e vitit 2023 dhe nuk kishin kohë për të qenë të ndarë.

Pampuri: Ne e dinim që do dilnim kështu se ishin zgjedhje kurth po normale të bashkohemi me demokratët po në terren. Mos ta kërkojmë pergjegjesine vetëm te Lulzim Basha. Kemi zgjedhjet 2023. Skemi kohë.