Sigal

Ndonëse jemi në stinën e vjeshtës, në vendin tonë po mban mot kryesisht i kthjellët dhe me diell.

Sipas parashikimit të sinoptikanëve pritet ndryshim i kushteve atmosferike në ditët në vijim.

Sipas Meteoalb në datat 22 dhe 23 tetor ekziston mundësia për reshje dëbore në zonat lindore.

“Ne zonat Lindore shfaqet mundësia për reshje dëbore ne dt. 22 – 23 tetor”- thuhet në parashikimin e Meteoalb.