Surprizat që na rezervon moti sot, hidhini një sy parashikimit para se të dilni nga shtëpia

539
Me kthjellime dhe vranësira është parashikuar që të jetë kjo paradite, situatë e njëjtë në të gjithë vendin. Sipas Meteoalb, pas mesditës vranësirat shtohen në pjesën më të madhe të territorit, duke sjellë shira të izoluara në pjesën e ekstremin verior. Ndërkohë që era do të jetë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga Veriperëndimi ndërsa në det vijon dallgëzimin 2 ballë.
Përmes faqes së saj zyrtare në “Facebook” Mateoalb bën me dije se temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes, po ashtu rritje të lehtë sjell mesdita në qendër dhe jug të vendit.
“Dita e hene sjell kthjellime dhe vranesira kalimtare deri ne oret e pasdites kur vranesirat behen te dukshme ne territor ndersa shira te izoluar, priten ne ekstremin verior te vendit.”, thuhet në njoftimin e Meteoalb.
Sigal