Surprizat e motit për ditën e sotme, si do të jenë temperaturat

303
Sigal

Në vendin tonë ditën e sotme moti pritet të jetë i paqëndrueshëm, me vranësira dhe reshje të dobëta.

Në qarqet Dibër, Lezhë, Durrës, Tiranë dhe Elbasan, priten reshje të dobëta dhe lokalisht të dobëta në të gjithë qarqet e tjera.

Temperaturat

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 9 / 20 °C

në vendet e ulëta: 9 / 23 °C

në vendet malore: 7 / 19 °C