Stuhi, shi, e dallgë në det, ndryshon totalisht moti

324
Sipas parashikimeve meteorologjike, diten e marte do te kete vranësira dhe shira të herë pas hershëm qe do te dominojnë pjesën më të madhe të vendit deri pasdite kur vranësirat fuqizohen duke sjellë reshje të dendura në ultësirën perëndimore dhe gradualisht gjatë natës, reshjet intensifikohen në gjithë vendin dhe vijojnë të konsiderueshme deri në mëngjes.
Temperaturat e ajrit rriten ndjeshëm gjatë mëngjesit por një rënie të lehtë sjellin orët e mesditës, si pasojë e vranësirave.
Era do të fryjë mesatare deri e fortë me shpejtësi mbi 60 km/h nga drejtimi permanent Jugor duke krijuar në det dallgë 5 ballë.