Skandal tek Astiri/ Militantët e PS nxjerrin jashtë qendrës së votimit grupin e SYRI TV

483
Sigal

Votimet monopartiake të Edi Ramës, po sjellin lloj, lloj skandalesh.

Pas ndihmës për të votuar, pas veshjes si kloun të Edi Ramës dhe rrahjes së një fëmije në Durrës, një tjetër skandal ka ndodhur ditën e sotme.

Grupi i xhirimi i SYRI TV i pajisur me të gjitha lejet nga KQZ-ja nuk është lënë që të filmojë procesin e votimeve tek Astiri.

Pasi gazetari Ermal Rizaiu dhe kameramani Armir Sadikaj është futur në qendrën e votimit, sapo militantët e PS-së kanë parë logon e SYRI TV i kanë ndaluar dhe i kanë nxjerrë jashtë.