Situata shumë problematike në Tiranë, qytetet ku u shfaqen rastet e reja gjatë 24 orëve të fundit

197
Sigal

Tirana është kthyer në qendrën e koronavirusit në Shqipëri duke shënuar nga dita në ditë një numër të madh rastesh pozitive.

ISHP njoftoi sot në kryeqytet janë shënuar 19 raste të reja me koronavirus gjatë 24 orëvë të fundit duke e çuar numrin total të të prekurve në 102.

Një tjetër rreth problematik është ai i Fierit, cili ka shënuar 4 raste të reja vetëm gjatë 24 orëvë të fundit, ndërsa Elbasani dhe Tropoja kanë shënuar nga dy raste të reja.

Tropoja është qyteti më i ri që i shtohet hartës së zonave të prekura nga koronavirusi në vend.

Rastet e reja gjatë 24 orëvë të fundit

-19 raste Tiranë
-1 rast Durrës
-2 raste Elbasan
-2 raste Tropojë
-4 raste Fier
Totali: 28 raste të reja.

Rastet totale me koronavirus në Shqipëri

– Tirane 102 raste
– Durres 10 raste
– Lushnje 4 raste
– Elbasan 5 raste
– Rrogozhine 2 raste
– Fier 18 raste
– Kavaje 4 raste
– Korce 11 raste
– Vlore 5 raste
– Shkoder 3 raste
– Lezhe 4 rast
– Berat 1 rast
– Has 2 raste
– Kruje 1 rast
-Tropoje 2 raste