Situata e zjarreve, aktivizohen dy vatra në Selenicë

62
Sigal

Një vatër zjarri është aktivizuar në Selenicë. Mësohet se zjarri është përhapur në fshatin Drashovicë.

Forcat zjarrfikëse dhe tre efektivë zjarrfikës janë nisur drejt vendit të ngjarjes dhe kanë nisur punën për shuarjen e flakëve si dhe vënien nën kontroll të flakëve.

Ndërkaq, një tjetër vatër zjarri është ndezur edhe në fshatin Romës të bashkisë Selenicë.