Si do të jetë moti në ditët në vazhdim? Sinoptikania: Do të ketë shira e rrebeshe

498
Sigal

Shqipëria po jeton orë të vështira, si pasojë e një tërmeti 6.4 ballë Richter që tronditi vendin.

Mirëpo, përpos lëkundjeve, edhe moti duket i paqëndrueshëm. Sinoptikania Adiola Bani tha se do të ketë shira e rrebeshe.

“Mesdita e nesërme do të sjellë shira të dendur, që do të jenë edhe në formën e rrebesheve. E hëna pritet që të sjellë një normalizim. Do të ketë shira dhe do të jetë situatë më problematike. Deri në fundjavë nuk do kemi luhatje të mëdha të temperaturave, duke pasur temperatura nga 19-20 gradë celcius”, deklaroi Bani.