Shqiptarët e Kosovës përfundojnë pushimet, radhë të gjata në Morinë

222
Sigal

Radhë të gjata automjetesh raportohet se ka pasur gjatë natës në pikën Kufitare të Morinës.

Një situatë e tillë vjen pasi shqiptarët e Kosovës kanë përfunduar pushimet në bregdetin shqiptar dhe po rikthehen në shtëpi.

Pamjet e publikuara në media shihen radhë kilometrike automjetesh, të cilët presin për të kaluar kufirin.