Vendi nuk gjen qetësi nga tërmetet, sërish lëkundje toke

697
Sigal

Të tjera lëkundje toke janë ndjerë pak minuta më parë në Shqipëri. Tërmeti këtë herë ka qenë me magnitudë 3.8 ballë, dhe 2 km në thellësi të tokës.

Ky është tërmeti i dytë që bie për vitin 2020, pasi në orët e para të 1 janarit një tjetër tërmet me magnitudë 4.2 ballë lëkundi vendin.

 

Screenshot_6.png