Shqipëria në protestë / Bllokohet superstrada Tiranë-Lezhë

111
Sigal

Protesta për vrasjen e Klodian Rashës po zhvillohen edhe në Lezhë. Disa qytetarë janë mbledhur dhe kanë bllokuar autostradën Lezhë-Tiranë.

Ndërkohë, protesta ka patur edhe në Berat. Protestuesit u nisen nga selia e PD dhe marshuan drejt Drehtorisë së Policisë në Berat.

Përpara këtij institucioni u vendos fotoja e Klodjan Rashes dhe u ndezen qirinj në nder të viktimës.