“Shqipëria drejt humnerës”/ Sot në orën 20.30 në emisionin ‘Aktualitet’ të Bejdo Malo diskutohen përgjimet e Bild me të ftuarit: Edmond Panariti, Halil Jakimi, Ëngjëll Musai dhe Bledi Sefa

671

Sot në orën 20.30 në emisionin Aktualitet të datës 18 qershor 2019, në televizionin Channel One do të debatohet, Tema: “Shqipëria drejt humnerës”! Përgjimet fundosin Ramën, ai padit në gjykatë, ku të ftuarit Edmond Panariti deputet i LSI, Halil Jakimi Deputet Bulqizës Qarku Dibër, Ëngjëll Musai drejtor i gazetës “Telegraf” dhe Bledi Stefa ekspert, do të diskutojnë kush e kërcënon me të vërtetë popullin Ilir Meta Lulëzim Basha apo Edi Rama?! Përgjimet e blerjes së votave pse i fshehu prokuroria! Bild do nxjerrë përgjimet e Lezhës, Shkodrës, Elbasanit, Fierit dhe Vlorës. Çfarë fshehin ato? A do të shkarkohet Ilir Meta apo të premten shpërndan Parlamentin? Pse refuzon prokurorinë Lulëzim Basha, ka justifikim apo frikë? Edi Rama apo terr politika shqiptare për karriket e saj po e shpie në humnerë Shqipërinë? A do të zbatohet dekreti Meta pas botimit në fletoren zyrtare? Përgjimet e kishim imagjinuar sa në unision është krimi, policia dhe poltika. Të treja janë bashkuar për pushtet dhe para. Parulla me gazetën Bild në dorë drejt 30 qershorit çdo të sjellë Edi Rama vërteton tezen se s’ikën me dorëheqje. Opozita s’ngjall besim dhe shpresë çfarë do të ndodhë? Po protesta e opozitës ç’shanse ka? A ka shpjegim pse arim deri këtu? Këto dhe të tjera aktualitete pa censurë sot në 20.30 në televizionin Channel One live