Shqetësime në Tiranë para finales, mediat italiane: Të infiltruar grekë dhe turq brenda tifozëve, kundërshtarë të Feynord

69
Sigal

Rritet tensioni për rendin publik në Tiranë pak orë para finales së Konferencës së Ligës mes Romës dhe Feyenoord. Pas përplasjeve të natës që çuan në arrestime të shumta, tashmë ka shumë shqetësim për infiltrimin e tifozëve të Paok Salonicco dhe Fenerbahce, armiq të Feyenoord, shkruan Corriere dello Sport.

Policia do të përpiqet të shmangë kontaktet në ndeshjen para dhe pas ndeshjes.