Shpërthim pranë një karburanti në Shkozet, plagosen dy punonjësit, detajet e para

138
Sigal

Dy persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një shpërthimi në një karburant.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në lagjen nr 14 të Durrësit, në një pikë shitje, ku ka shpërthyer një bombol gazi.

Policia thotë se të plagosurit janë punonjësit e pikës së shitjes, të cilët janë transportuar në spital jashtë rrezikut për jetën.

Durrës/Informacion paraprak

Rreth orës 11:00, në lagjen nr.14 Durrës, në një pikë shitjeje, si pasojë e rrjedhjes së gazit ka shpërthyer një bombël gazi.

Për pasojë janë dëmtuar punonjësit e pikës së shitjes, shtetasit R. K., 25 vjeç dhe E. K., 41 vjeç, të cilët ndodhen nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.