Shpërthen bombola e gazit në një banesë në Fier, lëndohet një grua, shkon me djegie në spital

142
Sigal

Një bombol gazi ka shpërthyer në një banesë në Fier. Për pasojë është lënduar një grua e cila ka shkuar me shenja djegieje në spital.

Nuk dihet ende gjendja shëndetësore e 49-vjeçares teksa pritet zbardhja e plotë e rrethanave të ngjarjes.

Njoftimi i policisë:

Mëngjesin e sotëm, ka shkuar për mjekim në spitalin e Fierit dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve, shtetasja E. T., 49 vjeçe, banuese në Frashër, Fier, e cila ka marrë djegie në trup, në banesën e saj, si pasojë e shpërthimit të bombulës së gazit, që e përdorte për gatim.