Shpërthen bombola e gazit brenda banesës në Durrës, lëndohen dy persona, dërgohen me urgjencë në spital

57
Sigal

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në qytetin e Durrësit.

Policia njofton se ka shpërthyer bombula e gazit në një banesë, ku për pasojë janë plagosur dy persona.

Durrës/Informacion paraprak

Më datë 19.02.2021, në orën 08:35, në urgjencën e spitalit rajonal Durrës janë paraqitur për të marrë mjekim shtetasit S. S. dhe R. S, banues në Arapaj, Durrës, të cilët kanë mbetur të lënduar si pasojë e shpërthimit të bombulës së gazit në banesë.

Shtetasit S. S. dhe R. S. ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.