Shkon në 24 numri i viktimave nga djegia e spitalit Covid në Tetovë, godina kishte gabime infrastrukturore

171
Sigal

Spitali i COVID-19 në Tetovë ka rezultuar me gabime infrastrukturore.

Ditën e djeshme spitali u përfshi nga flakët dhe i mori jetën 24 pacientëve.

Në mesin e muajit prill ky spital ka pasur gabime ndërtimi në dysheme.

Me furnizimin me ujë dhe rrymë elektrike ka qenë shumë mirë, por që atëherë është dhënë alarmi për gabimet të cilat konsideroheshin të vogla.

Tashmë zjarri në spital është shuar dhe dyshohet se zjarri mund të ketë shkaktuar edhe më shumë viktima, në radhët e mjekëve dhe pacientëve.