Shkon në 18 numri i të prekurve nga koronavirusi në Francë

131

Një rast i ri i koronavirusit është konfirmuar në Francë duke e çuar numrin e përgjithshëm të rasteve në 18.

Olivier Véran, ministri i Shëndetësisë tha se pacientja ishte gruaja e një burri që kishte testuar më parë pozitiv.

“Gjendja e saj shëndetësore nuk është shqetësuese, por padyshim që ajo është e shtruar në spital dhe e izoluar,” tha ministrja.

Deri më tani 2 persona kanë vdekur.