Shi në këto zona, si do të jenë temperaturat ditën e sotme

48
Sigal

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se sot moti do të jetë me alternime vranësirash deri në të dendura.

Parashikohen reshje shiu me intensitet të ulët në pjesën jugore, pjesërisht atë qendrore dhe mesatar në formë shtrëngatash afatshkurtër në juglindje nga mesdita deri pasdite.

 

Më tej intensiteti i reshjeve rritet.

Në majat e alpeve borë e lehtë.

Era do të fryjë me drejtim verilindje- juglindje me shpejtësi 1 deri 7 m/sek, në bregdet deri 12 m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 3-4 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 10/19 re diell

Kukës 6/14 re shi

Lezhë 11/18 re diell

Dibër 5/15 re shi

Durrës 11/21 re diell

Tiranë 8/19 re diell

Elbasan 8/20 re shi

Berat 8/20 re shi

Vlorë 11/21 re shi

Korçë 6/12 re shi

Gjirokastër 10/18 re shi

Sarandë 9/18 re shi.