Samiti i BE/ Nis ceremonia e mbërritjes së liderëve evropianë, Rama pret të ftuarit

199
Sigal

Kanë mbërritur të ftuarit e parë në samitin BE- Ballkani Perëndimor që po zhvillohet sot në Tiranë.

Deri më tani Rama ka pritur homologun e tij maqedonas, kryeministrin Dimitar Kovaçeski, Komisionerin Evropian për Zgjerimin e BE-së, Oliver Varjeliy, dhe presidenten e Kosovës Vjosa Osmani.