Rriten temperaturat! Në bregdet termometri shkon në 36 gradë, në Tiranë 34 gradë

56
Sigal

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se moti për ditën e sotme do të jetë i kthjellët.

Parashikohen vranësira kalimtare në mesditë, kryesisht përgjatë zonave malore.

Era do të fryjë nga veriperëndimi e verilindja e lehtë dhe mesatare gjatë mesditës kryesisht përgjatë bregdetit duke sjellë dhe shtim të dallgëzimit në forcën 4.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 24/33 Diell

Kukës 18/30 Diell re

Lezhë 23/32 Diell

Dibër 14/29 Diell re

Durrës 20/33 Diell

Tiranë 21/34 Diell

Elbasan 19/33 Diell

Berat 19/33 Diell

Vlorë 20/36 Diell

Korçë 20/28 Diell re

Gjirokastër 18/34 Diell

Sarandë 21/30 Diell.