Rrëshqitja e dherave shkatërron banesën në Gramsh, familja ‘strehohet’ në kasollen e bagëtive

553
Rrëshqitjet e dherave në Grabovë të Poshtme ka lënë në qiell të hapur një familje. Nga të dhënat paraprake, mësohet se dherat kanë rënë mbi banesë në pronësi të Neim Hoxhës, duke e nxjerrë totalisht jashtë funksioni.
Tashmë 6 anëtarët e kësaj familje janë në mëshirë të fatit, ku e vetmja strehë për ta është kasollja e bagëtive.
Ata tashmë po strehohen në këtë vend, ndërkohë që nga shembja e dherave rrezikon dhe një shtyllë elektrike.
Sigal