Rëndohet bilanci nga aksidenti në Kavajë, dy të vdekur, policia jep detajet e para

63
Sigal

Një aksident i rëndë ka ndodhur ka ndodhur paraditen e sotme në rrugën Elbasan-Rrogozhinë, ku për pasojë dy persona kanë humbur jetën.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në vendin e quajtur “Bishti i Zhurit”, ndërsa në aksident është përfshirë një kamion dhe një mjet Benz, që siç duket edhe nga pamja, makinë është shtypur plotësisht.

Nga aksidenti, humbi jetën drejtuesi i mjetit dhe pasagjeri.

Në vendin e ngjarjes ka shkuar policia, ndërsa po punohet për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

Kavajë/Informacion paraprak

Më datë 04.08.2022, në vendin e quajtur “Bishti i Zhurit”, një mjet kamion me drejtues shtetasin I. C., është përplasur me një mjet tip “Benz” me drejtues ende të paidentifikuar.

Si pasojë e aksidentit, dyshohet se mund të kenë humbur jetën dy persona.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.