Rasti i pestë me koronavirus në Vlorë/ Bashkëshortët erdhën nga Lombardia, testi i parë i nxori negativë

110

Ka shkuar në pesë numri i rasteve të personave të prekur nga koronavirusi në qytetin e Vlorës.

rasti më i fundit është ai i një gruaje 70 vjeçare nga fshati Poro, e cila u nis mbrëmë me urgjencë në Infektiv.

Burrë e grua erdhën nga Italia ne date 8 mars. Kane ardhur nga zona e Lombardisë dhe kanë qenë në survejim nga institucionet e shëndetësisë në Vlorë.

Pak ditë më parë kanë telefonuar 127, por nuk kane patur shenja të rënda dhe testi i nxori negativë, pra pa virusin. Dje kane telefonuar së rish dhe pas testit gruaja ka rezultuar pozitive, ndërsa burri nuk ka rezultuar i prekur me virus.