Qytetari denoncon vjedhjen e lekëve në makinë, shpallet në kërkim autori

269

Një person është shpallur në kërkim nga Policia e Tepelenës pasi është denoncuar ka vjedhur në automjetin e një qytetari nga I njëjti qytet një sasi prej 500 mijë lekësh të reja.

Burime për Faxweb.al bëjnë me dije se shtetasi B.G., banues në Tepelenë ka bërë kallëzim penal për shtetasin S.B., banues në Mamurras pasi ky I fundit ka vjedhur paratë në makinën e tij.

Materialet janë referuar prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë, në Gjirokastër dhe ndërkohë policia po punon për kapjen e autorit.