Qeveria jep pension të posaçëm për familjen e Dr.Florit

598
Nga data 1 prill e këtij viti familjarët e Dr.Florit, këngëtarit të njohur të muzikës shqiptare i cili u nda nga jeta pak kohë më parë, përfitojnë një pension të posaçëm prej 50 mijë lekësh. Ky vendim është marrë nga Këshilli i Ministrave dhe është botuar në fletoren zyrtare.
Florjan Kondi i njohur për publikun shqiptar si “Dr.Flori” u ndaj nga jeta në nëntor të 2014-ës si pasojë e mbidozës.
Flori la pas bashkeshorten e tij dhe vajzen Kaltrina, si dhe nje djale i cili erdhi ne jete pak para se kengetari te ndahej nga jeta. Shuma është 500 mijë lekë të vjetra në muaj.


Sigal