Qëlloi me armë në drejtim të një lokali në Shkodër, identifikohet dhe shpallet në kërkim autori

120
Sigal

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme. Një person, për motive të dobëta ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të një lokali në Shkodër.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 20:40 në lagjen “Skënderbeg” në lokalin në pronësi të shtetasit N.D.

NJOFTIMI 

Shkodër

Qëlloi me armë zjarri për motive të dobëta në drejtim të një lokali, policia identifikon dhe shpall në kërkim autorin.

Më datë 21.01.2022, rreth orës 20:40, në lagjen Skënderbeg, shtetasi K. K. ,për motive të dobta ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të një lokali “Bar-Kafe” në pronësi të shtetasit N. D.

Nga verifikimet paraprake nuk ka persona të lënduar.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Shërbimet e Policisë po krehin zonën me qëllim kapjen e autorit.